Zmena naprojektovan├ęho syst├ęmu
U┼ż├şvate─żsk├ę hodnotenie: / 0
Slab├ęDobr├ę 
Nap├şsal Ado Kamen   
Streda, 05 Január 2011 16:51
Obsah ─Źl├ínku
Zmena naprojektovan├ęho syst├ęmu
Kompatibilita
Zmena projektu na syst├ęm IFS 7002
D├┤vody na zmenu syst├ęmu EPS
Cel├Ż ─Źl├ínok

Prvým krokom pri zmene projektu by malo by┼ą posúdenie  navrhovaných zariadení a h─żadanie inej vhodnej alternatívy, pri─Źom hlavným rozhodujúcim kritériám pri h─żadaní vhodnej náhrady sú druhy horenia v chránených priestoroch a ─Źo najvä─Źšia odolnos┼ą vo─Źi falošným hláseniam.

Vo výnimo─Źných prípadoch odolnos┼ą vo─Źi falošným hláseniam je nedosiahnute─żná, alebo pre urýchlenie detekcie a potrebného zásahu sa mô┼żeme stretnú┼ą s myšlienkou, ┼że nie je namieste za ka┼żdú cenu tvori┼ą podmienky pre vylú─Źenie falošných hlásení. Niekedy platí, ┼że radšej 10 falošných hlásení, ako raz vyhorie┼ą. 


Dnes vä─Źšina pou┼żitých hlási─Źov sa vyrába pod─ża presných definícií noriem rady EN 54 -xx. Základným najviac rozšíreným prvkom je optickodymové hlási─Ź, ktorý sa hodí na detekciu be┼żných po┼żiarov.


Vzh─żadom na to, ┼że IFS 7002 je jedna za najnovších technológií, ktorá ve─żmi dobre kopíruje po┼żiadavky pri navrhovaní EPS pod─ża PrCEN/TS 54-14, nie je problém v prípade po┼żiadaviek zmeni┼ą vä─Źšinu existujúcich projektov na tento systém. Výnimky sú zlo┼żité prostredia, na ktoré sa špecializuje nieko─żko výrobcov.

Projekty na stavebné konanie oby─Źajne obsahujú základné pravidlá ochrany objektov, kde sa špecifikuje spôsob detekcie pre jednotlivé priestory (typy hlási─Źov napr. optický, termodiferenciálny a po┼żiadavky na ovládanie po┼żiarnotechnických zariadení, ktoré sa špecifikujú neskôr v realiza─Źnom projekte)

Ani realiza─Źný projekt nemusí konkretizova┼ą typ - výrobcu zariadenia EPS. Striktné po┼żiadavky na typ - výrobcu sú ┼żiaduce iba, ak je potrebné dr┼ża┼ą sa kompatibility prenosových sústav, protokolov a v prípade po┼żiadaviek na špeciálne detektory, Vä─Źšina špeciálnych detektorov sa vyrába u svetových výrobcov v konven─Źnom móde, ktoré je mo┼żné pripoji┼ą cez adaptéry konven─Źnej slu─Źky k ústredniam od rôznych výrobcov.

V prípade, ┼że je potrebné z rôznych dôvodov meni┼ą systém ur─Źený v realiza─Źnom projekte, najprv je potrebné h─żada┼ą mo┼żnú dohodu s autorom pôvodného projektu. Ak takáto mo┼żnos┼ą nie je u┼żívate─ż, alebo iný kompetent má právo po┼żiada┼ą o zmenu technológie. Dodávate─ż inej technológie je v tom prípade povinný dolo┼żi┼ą zmenu projektu pod─ża skuto─Źného vyhotovenia. 


Vä─Źšina u┼żívate─żov chce zmenu systému EPS z dôvodu nedostatku financií, alebo pre nedôveru k dnes u┼ż zastaralým systémom, iný chce lepší u┼żívate─żský komfort.

V prípade našich spolupracujúcich osôb ide o zmenu technológie/systému z dôvodu, ┼że IFS 7002 má ve─ża u┼żito─Źných funkcií, autodiagnostiku slu─Źiek a prvkov, skratuvzdornos┼ą slu─Źiek.

S IFS 7002 doká┼żeme ušetri┼ą náklady na údr┼żbu, nako─żko samodiagnostika a iné u┼żívate─żské funkcie umo┼ż┼łujú bez zbyto─Źných výjazdov odladi┼ą systém na dia─żku.

V našom prípade dôvod na zmenu systému je aj skuto─Źnos┼ą, ┼że sme prerušili distribúciu doteraz distribuovaného systému LITES.
 

 

Ste

Pocitadlo.sk

. navstevnik tychto stranok 2021-08-01 01:36:07 Type: E_STRICT Msg: Non-static method JResponse::sendHeaders() should not be called statically File: /home/tr015300/www_root/libraries/joomla/environment/response.php Line: 206